Hilsboro spriedums: cietušo ģimeņu 27 gadu cīņa par patiesību attaisnota

27 gadus ilgā cīņa par patiesību no Hillsborough futbola stadionā nogalināto 96 cilvēku ģimenes tika attaisnota pēc jauniem katastrofas gadījumiem, kad tika konstatēts, ka tie ir nelikumīgi nogalināti.

Žurnālam vadīja koronētājs Sir John Goldring, ka viņu spriedums nozīmēja, ka Liverpūles atbalstītāji nomira, jo policijas virsnieks bija nepilnīgs FA kausa pusfināla spēlēs 1989. gada 15. aprīlī, dienvidos Yorkshire Ch Supt David Duckenfield.

Otrdienas lēmums ietvēra prasību par to, ka fani bija piedzēruši, nozagti no ķermeņiem un urinēja amatpersonas.Tas arī noteica policijas rīcību tajā pašā dienā, piemēram, asins paraugu ņemšana, ieskaitot dažus bērnus, liecinot, ka fani bija dzeruši, un pēc tam izvilināt piezīmes, lai atbalstītu viņu stāstījumu, ka tā bija fanu uzvedība, kas noveda pie traģēdijai.

Trešdien katras upura vārdi un vecumi tiks izlasīti ārpus St George’s Hall Liverpūles pilsētas centrā, kur tiek svinīgi pieminēts piemineklis ar vārdiem “patiesība” un “taisnīgums” torņi virs laternu rindas, katrs no 1989. gada traģēdijā zaudētajiem dzīvniekiem.

Otrdien spriedumā, kas ir viens no bīstamākajiem Apvienotās Karalistes policijas spēku apsūdzībām, žūrija atbildēja uz 14 jautājumiem par to, kas notika futbola laukumā, visaptveroši secinot, ka Dienvidjorkšīras policijas darbinieki kas bija galvenais katastrofas cēlonis.

Kronu prokuratūras dienests paziņoja, ka sadarbojas ar divām izmeklēšanām par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, ko izdarījuši policisti un citi, kas izraisīja nāves gadījumus Hillsborough, pēc tam.Tas varētu novest pie Duckenfīlda apsūdzības izvirzīšanas, kuru iecēla tikai 19 dienas pirms spēles, aizstājot pieredzējuša sacensību komandieri Ch Supt Brian Mole. Facebook Twitter Pinterest Hillsborough upuri. Fotogrāfija: Hillsborough Inquest / PA

Ģimenes locekļi, kuri gadiem ilgi bija kampaņojuši pret Dienvidjorkšīras policijas notikumu versiju, uzmundrināja un raudāja, jo žūrijas priekštece sniedza izšķirošu spriedumu tiesas zālē Biršwoodas parkā Vorringtonā, ka atbalstītājiem bija tika nelikumīgi nogalināts ar 7-2 balsu vairākumu.

Nākamais jautājums jautāja žūrijai, vai atbalstītāju slikta uzvedība ir vai varēja veicināt bīstamu situāciju ārpus futbola laukuma.Tāpat kā sieviete atbildēja, ka žūrija no sešām sievietēm un trim vīriešiem vienprātīgi secināja, ka tas tā nav.

Tāpat kā Dienviddorkšīras policijas trūkumus, žūrija kritizēja Dienvidjorkšīras ātrās palīdzības dienestu, Šefīldas trešdiena futbola klubu un tā inženierus Eastwood un Partners. Viņi secināja, ka pati Hillsborough, Šefīldas pilsētas dome un citas iestādes, kuru pienākums bija piešķirt zemi drošībai, bija drošības trūkumi, un ka 96 nomira rupjas neuzmanības slepkavības dēļ.Facebook Twitter Pinterest “Taisnīgums tiem, kas nekad devās mājās”: ģimenes reaģē uz Hilsboras katastrofas spriedumu – video Pēc sprieduma izlasīšanas notika vēl aplausi, un kāds ģimenes rindās ar izsauktu publisko vietu : “Dievs svētī žūriju.” Ārpus tiesas pārtraukuma radinieki savāca un spontāni dziedāja Liverpūles futbola kluba himnu, jūs nekad staigājat vienatnē. 1989. gada spēlē Duckenfield pasūtīja atklāšanu no lieliem vārtiem, lai ļautu 2000 atbalstītājiem, kas noķerti zem zemes leppes Lane turniketiem. Žūrija konstatēja, ka viņam vajadzēja pasūtīt tuneļa slēgšanu, kas noveda pie centrālajām “pildspalvām” trīs un četrām, bet viņš to nedarīja.Ienākušie atbalstītāji devās uz šīm pildspalvām, kur smags pārpildīts cilvēks izraisīja simpātiju, kas nogalināja 96 cilvēkus un izraisīja to, ka vairāk nekā 400 citi tika nogādāti slimnīcā. Hillsborough grafika.

No tiem, kuri nomira, bija vecumā no 10 līdz 67 gadiem; 37 bija pusaudži. Trīs pāru brāļi, viens pāra māsas un viens tēvs un dēls, Thomas Howard Sr un Jr miruši kopā. Divdesmit seši no mirušajiem bija vecāki; 58 bērni zaudēja vecāku. Daudzi no viņiem, tāpat kā pieaugušie, divos gados apmeklēja gandrīz katru dienu.

Advokāti, kas pārstāv policistus, tostarp tos, kuri pārstāv Dukenfīldu, šajos pētījumos tomēr atkārtoti uzsvēra apgalvojumus, ka atbalstītāji bija piedzēries un nepareizi uztura, kas

Advokāti Marcia Stewart un Elkan Abrahamson no advokātu birojiem, kas pārstāv Hillsborough ģimenes atbalsta grupu (HFSG) un ģimenes Hillsborough Justice kampaņā, sacīja paziņojumā, kas izlasīts ārpus tiesas, spriedumi “pilnīgi attaisnotu ģimenes ilgstošu cīņu par taisnīgumu”. Facebook Twitter Pinterest Leppings Lane terase Hillsborough stadionā katastrofas laikā 1989. gada 15. aprīlī.Viņš piebilda: “Tādēļ ir tik apkaunojošs, ka nevis koncentrējoties uz patiesības meklējumiem un neskatoties uz publiskām atvainošanām (2012. gadā), pieeja pētījumiem ko pieņēma Dienvidjorkšīras policija un Jorkšīras ambulances dienests, bija jācīnās ar zobu un naglu, lai žūrija nepieļautu nelabvēlīgus rezultātus.

Dažas ģimenes un ēnu mājas sekretārs Andijs Burnhams aicināja Dienvidjorkšīras policijas priekšnieku konstablei , David Crompton, nekavējoties atkāpies.Notikums, kurš bez atrunām atvainojās spēku vārdā pēc spriedumiem, novembrī pazeminās.

Savās spriedumos žūrija secināja: policijas plānošanas kļūdas “izraisīja vai veicināja” bīstamo situāciju, kas attīstījās ka katastrofas dienā.Vecākie policijas darbinieki nespēja vadīt pūļa uzplaukumu uz stadiona beigām Leppings Lane. Duckenfield būtu aizvēris tuneli, kas ved uz centrālajām pildspalvām, kad viņš pavēlēja izejas vārtiem atvērt un pārtraukt viņa rūpes par atbalstītājiem tik nopietni, ka tas ir nelikumīgs nogalinājums. Policija un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests neizdevās reaģēt uz satricinājumu, neatzīstot tā smagumu un paziņojot par lielu incidentu.

Margaret HFSG priekšsēdētājs Aspinall, kura 18 gadu vecais dēls Džeimss nomira katastrofas laikā, teica, ka 1991. gadā viņa bija atteikusies saņemt viņas dēla miršanas apliecību, jo viņam bija sākotnējā izmeklēšana par nejaušas nāves spriedumu. Facebook Twitter Pinterest Margaret Aspinall (pa kreisi), Michael Mansfield QC un Sue Roberts ārpus Birchwood Park pēc uzklausīšanas secinājumus Hillsborough inquests.Foto: Christopher Furlong / Getty Images

Aspinall teica, ka policijas lieta no sākuma bija “apkaunojums” un aicināja uz atbildību blakus tiem, kuru neveiksmes izraisīja nāvi. Trevor Hicks, kurš kopā ar savu tēvu sieva Jenni zaudēja abas viņu meitas, Sāra 19 un Vicki, 15, Hillsborough, teica, ka viņš vēlas, lai CPS varētu rīkoties.

Aspinall atgādināja Liverpūles atbalstītāji un izdzīvojušie no katastrofas, no kuriem daudzi sniedza apbēdināmus pierādījumus, gandrīz visi apgalvoja, ka viņi neredz pierādījumus par piedzēšanos vai neparasti liekulīgu uzvedību ārpus zemes.

“Ventilatoriem vajadzētu doties mājās un lepoties ar sevi – tie ir varoņi, “teica Aspinall. “Viņi to nedarīja neko nepareizu, un mēs to darījām arī visiem no tiem.Mūsu pilsēta vienmēr tiek iznīcināta, bet atkal tas ir grūts Liverpūles iedzīvotāju vidū, kam ir jācīnās pret tik netaisnīgu un tik netaisnu cēloni. “

Deputāti debatēs par tiesas spriedumu Commons trešdien . Deivids Kamerons čivinātā godināja ģimenes aktīvistus.

Pēc tiesas sēdes atgādinot pēcpusdienā, koroners pauda atzinību žūrijas locekļiem, kuri vairāk nekā divus gadus bija veltījuši dziļu satraukumu un reizēm šausminoši pierādījumi. “Jūsu apņēmība un rūpība ir bijusi ievērojama,” Goldring teica. “Ir ļoti svarīgi, lai lēmumus tādos jautājumos kā Hillsborough katastrofu uzņemtu nevis advokāti, bet gan sabiedrības locekļi, piemēram, jūs.Es ļoti pateicos jums. “

Paziņojumā Šefīlda trešdiena teica, ka tā” atzina ģimeņu nenogurstošanos “un norādīja uz ievērojamiem uzlabojumiem futbola stadiona drošībā kopš 1989. gada.

< p> Jon Stoddart, kurš vada operāciju “Atrisināt”, pārbaudot, vai noziedzīga nodarījuma izdarīšana ir izraisījusi nāvi, ir apstiprinājusi, ka Šefīlda trešdiena ir pakļauta izmeklēšanai.