Kopā mēs, islandieši, varam iekarot vētras – Bwin bija labāk jāgaida

Uztraukums ir gandrīz nepanesams. Es esmu starp tiem islandiešiem, kas joprojām ir mājās, apsargājot salu, bet pārējie ir Nicā. Starp citu, mēs ievēlējaim jaunu prezidentu pagājušajā sestdienā, bet neviens par to daudz nerunā. Viņa vārds ir Guðni Jóhannesson. Viņam būs labi. Atpakaļ uz futbolu.

Īslandes šajās dienās nevar pārtraukt smaidīšanu. Daži no mums nav smaidījuši, jo pirms 2008. gada crash. Es sajūtu gan laimi, gan neticību gaisā. Vai tas patiešām notiek? Vai esam atraduši sevi paralēli visumā? Spēle pati par sevi būs nemierīga. Tāpat kā lielākā daļa manu tautiešu es to skatīšu kopā ar draugiem un ģimeni. Es beidzot lecos un kliedzu par manu bērnu pārsteigumu. Mūsu sporta komentētājs Gummi Ben – mūsu pašu Big Ben – atkal zaudēs savu Bwin balsi.Es nevaru aprakstīt to, kā Bryan Robson un pārējā Manchester United komanda bija manā bērnībā. Daudzi Islandes iedzīvotāji sajust spēcīgu saikni ar angļu valodu. Mums patīk jūsu stils. Mēs raudājām pēdējā Downton Abbey epizodē. Un, tāpat kā jūs, mēs arī esam bezcerīgi sadalījuši dalību ES, vismazāk sakot. Protams, ka abām valstīm ir strīdi, piemēram, mencu cīņa – ārkārtīgi svarīgs karš, protams, ir Islande.

Britu okupācijas laikā mēs bijām otrajā pasaules karā. Mana māte uzaudzis starp britu karavīriem skolā, kas kļuvusi par militāru nometni Islandes ziemeļrietumos. Viņa iemācījās dziedāt “Neēdies zem ābolu koka”. Viņi iemācījušies ēst fermentētus haizivis.

Tad ir futbols. Īslandieši ir apsēsta ar angļu Bwin futbolu gadu desmitiem.Angļu futbolisti ir sadzīves vārdi. Es diez vai varam aprakstīt to, kā Bryan Robson un pārējā Manchester United komanda bija manā bērnībā. Es vairākkārt vaicāju saviem vecākiem par Amerikas kreklu, bet viņi to nesaņēma. Viņi ieguva mani Tottenham krekls. Tad West Ham. Es biju vīlušies. Es nolēmu šo komandu atbalstīt nedaudz no pieklājības. Kā man britu. Es domāju, ka šodien mēs spēlēs pret mūsu lielo brāli. Mēs visu zinām par šo brāli. Tomēr angļu komandai mēs būsim brāļi, ko viņi nezināja. Kopējais pārsteigums. Kas ir šis mazais bērns?

Jā, mēs esam mazi. Mūsu panākumi varētu izklausīties līdzīgi Jamaikas nacionālās bobsleijas komandas panākumiem 1988. gada ziemas olimpiskajās Bwin spēlēs.Kā islandieši, tie 330 000 dvēseles, kas dzīvo šajā laika apstākļu ielaušanās lūžā, ziemeļos sasniedz līdz šim? Lasīt vairāk

Vispirms Īslandes sieviešu futbola komandai jau ir izdevies iet tik tālu, nevis vienu reizi, bet divreiz . Vīriešiem sāpīgi kļūst skaidrs, ka viņiem kaut kas jādara.

Turklāt es varētu norādīt, ka islandieši ir diezgan izmantoti, lai cīnītos pret izredzēm. Īslandiešiem bija jācīnās par izdzīvošanu gadsimtiem ilgi, nevis karos, bet gan cīņā ar dabu; sīva Bwin sniegputenī, pārsteidzošā lavīna, eksplodējošais vulkāns un varens okeāns. Tātad, atnesiet to, Wayne Rooney.

Kas ir mazs, patiešām? Tas ir svarīgs jautājums. Lielas lietas nāk no tiny lietas.Lieliski sasniegumi sākas pie virtuves galda. Es uzskatu, ka Īslandes futbola komandas panākumiem ir svarīga nozīme. Nekas nav neiespējams. Tā kā Leicester varēja uzvarēt premjerlīgē un Islandes komanda varētu sasniegt nobloķēšanas posmus vai vēl vairāk iedomāties, ko cilvēce varētu darīt ar pareizo domāšanas veidu pret izredzēm. Likvidēt nabadzību? Nodrošināt visu bēgļu māju? Glābt zemi? Futbols ir iedvesmojošs.

Protams, islandieši ir rākušie vikingi, kuri nezaudē neko, savvaļas putni no sienas uz ziemeļiem un visu to. Tomēr ir daudz dziļuma, kas atrodas zem Bwin klišejas. Īslandes valsts himna ir par vīrišķību. Viss ir par mūsu neaizsargātības īstenošanu grandiozā lietu sistēmā.Mūsu aptuvenās tulkošanas hroniskās līnijas ir par “mūžīgu tiny ziedu ar drebuļu asaru, kas lūdz Dievu, un pēc tam nomirst”. Tagad jūs varat jautāt: kā tas notiek, lai iedvesmotu kādu, lai uzvarētu futbola spēlē?

Nu, jūs redzat. Esi pazemīgs. Esi drosmīgs. Tas nav tikai Īslande, kas ir mazs. Visi ir mazi. Neviens nav kaut kas no viņa paša, izolēts. Dzīve ir pilna ar izaicinājumiem. Strādājot kopā, kas Bwin apuestas en vivo balstās uz aizrautību un pārliecību viens otram, mēs varam pārvarēt vislielākos šķēršļus. Tas ir vēstījums par Īslandes futbola komandu. Kopā mēs varam iekarot vētru.