Na leto budem veľmi dobre pripravený, verí uzdravený Milar Holuša

Achillova šľacha Holuša bolela od októbra, ťažkosti sa mu po troch až štyroch týždňoch tréningu opakovane vracali.

“Nohu mi dráždili kalcifikácia (zvápenatenie), čím sa vytváral stále dookola zápal. Pomohlo mi až dlhší voľno a po konzultáciách s pánom (profesorom Pavlom) Kolářom som začal od januára pomaly zaťažovať. Išiel som krok za krokom a každý týždeň pridával bet365 stavky online kilometre, aby si na to noha zvykla a preťaženiu sa, čo bolo zásadné, ako sa neskôr ukázalo, “povedal Holuša webe Českého atletického zväzu.

Teraz už je úplne v poriadku. “Cítim sa skvele. Konečne môžem zas kvalitne trénovať a makať tak, ako to mám rád.Myslím, že na letnú sezónu budem veľmi dobre pripravený a veľmi sa na ňu teším, “pochvaľoval si halový vicemajster sveta.

Pripravoval sa v portugalskom Monte Gordo, ktoré sa mu páčilo pri pobytoch s Duklou na PMEK. “Panovalo tam aj ideálne počasie. Mohol som kvalitne trénovať v miestnych borovicových lesoch i na štadióne. Po každom tréningu som chodil ľadová do oceánu a v druhom týždni som tam aj plával. Bolo to veľmi vydarené sústredenie, “pochvaľoval si dvadsaťdeväťročný Milar.

Pri pobyte v Portugalsku videl, ako jeho reprezentačný kolega Filip Sasinek získal bronz na tisícpäťstovke na halových majstrovstvách Európy.Tam Holuša kvôli Unibet stavkovanie online zraneniu nemohol obhajovať titul z Prahy.

“Filip bežal aj napriek svojmu veku ako skúsený pretekár. Síce tam chýbalo veľa kvalitných Milar, z pražského finále neštartoval osem chalanov, však na to sa história nepýta a Filip vybojoval veľmi cenný výsledok, “komentoval Sasinkova vystúpenie.

Jakub Holuša na minuloročnom halovom MS v Portlande, kde získal striebornú medailu.

V sobotu bude Holuša štartovať na Grand Prix Dříteč. “Beriem to ako tréningový preteky, ale rozhodne sa nebudem šetriť. Proste pobežím osem kilometrov a pokúsim sa o čo najlepší čas. V Dříteč som bol už vlani, ale nebežal som. Len som odovzdával ceny a podporoval deti.Dříteč je domovom nášho reprezentačného doktora Jirky Neumana, ktorý preteky organizuje, “povedal.

V utorok odletí na mesačnú sústredenie do marockého Ifrane, kam jazdia každoročne. Po návrate plánuje začať pretekať. V lete by chcel atakovať osobné rekordy a dostať sa do finále svetového šampionátu v Londýne.