Neskorý ekvalizér André Schürrle popiera Real Madrid v Dortmundovom thrilleri

André Schürrle prišiel z lavičky, aby chytil posledný ekvalizér a zaslúžil si zaslúžený bod pre Borussia Dortmund, pretože dvakrát prišli zozadu, aby získali remízu s držiteľmi Ligy majstrov Real Madrid v presvedčivej hre skupiny F.

Nemecká medzinárodná liga sa v 87. minúte prudko dostala do siete z pokutového územia po tom, čo Raphaël Varane v 68. minúte obnovil Realovu výhodu. Kampaň ligy Ligkusov: Glik’s Monako Screater Leverkusen Prečítajte si viac

Cieľ obrancu Francúzska sa dotkol uvítací bonus Unibet skoršieho sklzu, ktorý umožnil Pierre-Emerick Aubameyangovi, aby zrušil otvárací zápas Cristiana Ronalda na konci prvej polovice.

Dortmund a Real majú štyri body s Nemcami. Skupina F o gólovom rozdiele, zatiaľ čo Sporting Lisabon je tretí na troch miestach po domácom víťazstve 2-0 nad Varšavou Legia.

Hostitelia urobili elektrický štart na Westfalenstadion po tom, čo Ronaldo otestoval brankára Dortmunda Romana Bürkiho čoskoro voľný kop, s Gonzalo Castro a Aubameyang každú streľbu na Real brankár Keylor Navas a Ousmane Dembélé strieľať nad.

Real bol tiež pustil háčik, keď rozhodca, Mark Clattenburg, nedokázal na mieste jasné hádzanú Ronaldo v tejto oblasti pri obrane voľného kopu.

Rovnako ako Dortmundský otvárač vyzeral nevyhnutne, Real zasiahol najprv dokonale vykonaným protiútokom.

Karim Benzema začal ťah s šípka vľavo predtým, než nájde podporu v Toni Kroos, ktorý pracoval loptu do Gareth Bale.Potom sa rozlúčil s Ronaldom na šípku do ďalekého rohu.

Ronaldo pretekal na okraj, aby pozdravil portugalských krajanov Pepe a Fábio Coentrão a trénera Zinedine Zidane, čo signalizuje, že v sobotňajšom nesúhlase nad jeho náhradou v 2- 2 remíza v Las Palmas v La Lige bola rýchlo zabudnutá.Pep Guardiola povie Manchester City, aby ignoroval ‘malý záznam’ na Celtic. Prečítajte si viac

Strana Thomasa Tuchela uviazla na svojom pláne stláčania Real high a útočiacich na rýchlosť, aj keď ich ekvalizér pochádzal z voľného kopu.

Navas, ktorý urobil svoju prvú podobu sezóny, mohol len slabo udrieť výstrel Raphaëla Guerreira na Varane a lopta sa preliezla smerom k Golanovi, čo mu pomohlo Aubameyang

Dembélé, ktorý na Dortmunda nadchol krídlo, odmietol druhú jasnú šancu na zápas v druhej polovici zápasu, keď si domáca strana udržala svoje tempo, aj keď Real rástol v dôvere.

Bale a Benzema premárnili šance, kým Varane postavil Zidane Opäť sa postavil po boku a poklepal domov po tom, čo Benzema narazila na bar.

Dortmund však opäť zvýšil svoju hru.Navas odvrátil dva výstrely od živého náhradníka Emre Mor, pretože Nemci hľadali ekvalizér, nútený horlivou domácou podporou, ale bol neschopný udržať raketu zo Schürrle.