Rusija planuoja uždrausti valstybines monopolijas pirkti užsienio žaidėjus

Rusijos aukštųjų futbolo žaidėjai Rusijoje gali tapti dar rečiau, nes šalies sporto ministras Vitalijus Mutkas ketvirtadienį sakė, kad politikai siekia uždrausti valstybines monopolijas investuoti į tokius įsigijimus.

“Rusijos valstybė Dūma pristatys šį įstatymo projektą į profesionalų sportą, siekdama užtikrinti, kad valstybės monopolijos neišleistų savo lėšų užsienio žaidėjų pirkimui “, – sakė susitikimas su Rusijos moterų futbolo rinkimu. “Prioritetas turėtų būti ūkių klubai ir jaunimo klubai”, – pridūrė interviu su “TASS” naujienų agentūra “Mutual”, kuri taip pat yra Rusijos futbolo sąjungos (RFU) prezidentė. “Zenit” Sankt Peterburgas pasivaikščiojasi pastaruosius 16 metų po Artemo Dzyubos dvigubo Lione Skaitykite daugiau

Nemažai Rusijos “Premier League” klubų gyvena iš pinigų, skiriamų joms valstybinių korporacijų. “Lokomotiv Moscow” remia Rusijos geležinkeliai, “Zenit” pagrindinis šalininkas yra “Gazprom” energetikos milžinė, o Maskvos “Dinamo” remiama valstybės banko “VTB”.

“Zenit” 2012 m. rugsėjo mėn. “Zenit” pasirašė Axel Witsel iš “Benfica” ir Brazilijos “Hulk” iš Porto už bendrą 100 mln.Daugelis rėmėjų prieštaravo, nes jie norėjo, kad klubas sudarytų daugiausia iš Rusijos žaidėjų. 2015 m. Liepos mėn., Vadovaudamasis sporto ministerijos dekretu, RFU įvedė griežtesnius apribojimus užsienio žaidėjams, rodomiems rusų kalba. Premier League rungtynės. Per šį sezoną vienam laikui lauke leidžiama tik šešiems žaidėjams be Rusijos pasų. Paskutinis sezonas buvo septyni.

Užsieniečių žaidėjų apribojimai buvo laikomi viena iš priežasčių, kodėl Rusijos klubai nustojo skirti didelių sumų užsienyje. Dabartinė finansinė padėtis taip pat nepadėjo, nes per praėjusius metus rublis prarado pusę savo vertės palyginti su pagrindinėmis pasaulio valiutomis.

Jeigu bus priimtas naujas teisės aktas, tai gali sukelti dar mažiau užsienio žaidėjų persikėlimo į Rusiją .