Septiņdesmitā zelta ķivere uz Pardubīzi piesaistīja elites platformerus

“Būtu liels triumfs atkārtot, es to visu ielikšu. Bet ir skaidrs, ka tas būs ļoti grūti. Sacīkstes sešos ir kaut kas pavisam cits – šāds Maciej Janowski joprojām par to ir sajūsmā, ”smaida Milík, neapšaubāmi gaidāmo spīdveja brīvdienu visvairāk skatītais braucējs.

Pēc visiem divdesmit viena gada gadiem viņš bija atbildīgs par Čehijas uzvarētāju “Golden”, turklāt par vietējo uzvarētāju. Bet tai būs milzīga konkurence. Jubilejas sākumā 70.Sākotnējā starta sarakstā būs Grega Hancoka, Nicki Pedersena un Emīla Sajfutdinova vārdi.

Ovāla stadiona skatītāji varēs redzēt vairāk nekā Puse no piecpadsmit stabilā prestižā pasaules čempionāta Grand Prix dalībniekiem.

Ja viss noritēs labi, Austrumbohēmijā ieradīsies vienpadsmit no šiem braucējiem, ieskaitot pirmo Pasaules kausa izcīņas uzvaru kvartetu, kurā dominē brits Tai Woffinden, apsteidzot poļus Bartošu Zmarzliku. Ievadā minēti Macijs Janovska un zviedrs Fredriks Lindgrēns.Milesam paveicās uzvarēt sacīkstēs Dānim Andersenam (2008) un Pedersenam (2010), zviedram Jonssonam (2007), Horvātijas Pavlicam (2015) vai krievam Sajfutdinovam (2016).

bez termiņa sadursmes ar, piemēram, Polijas līgu vai Lielbritānijas čempionātu. Visi braucēji jau zināja, ka viņiem ir brīvs laiks. Žēl, ka Polijas Grand Prix braucējs Patriks Dudeks sacentīsies Polijā, ”preses konferencē Prāgā sacīja AMK priekšsēdētājs Evžens Erbans.

Golden Helmet. Slavenākās spīdveja sacensības pasaulē. Jubilejní ročník. Tas viss kopā izsauc milzīgu braucēju interesi.

“Tas dod mums izvēli.Džeisam Doilam, Tai Vofindenam un Bartošam Zmarzlikam līdz šim ir trīs brīvas pozīcijas, un es runāju ar pēdējām divām Krška šajā nedēļas nogalē. No Zmarzlik es apsolu iet. Es uzskatu, ka arī Vofindens parakstīs līgumu, bet, ja nē, mums tie noteikti jāaizstāj, ”pārliecināts Erbans. Nebūs citu divu labāko braucēju – Žozefa Franka un Hyneka Štihauera, kuri kvalificējušies pasaules kausa izcīņas finālturnīram.

Spīdveja stadionā Svítkovā tas nebūs aizņemts tikai svētdienās. Sacīkšu nedēļas nogale tiks atklāta piektdien, 28. septembrī, pasaules čempionāta finālturnīrā, kas jaunāks par 21 gadu, sestdien 29. dienā.darba kārtībā ir Zelta lentas junioriem 44. izdevums, un galvenās sacensības sāksies svētdien pēc plkst. Dažādas asociācijas ir izmēģinājušas kaut ko līdzīgu, taču tās ilga divus vai trīs gadus, ”sacīja Erbans. Ēriks Gundersens, Džeremijs Donkasters vai Oldrihs Klaudingers, kurš ir pēdējais dzīvesveids no tā laika, kad brauc uz zāles. Viņš ieguva Zelta ķiveri 1961. gadā.

Par sacensību garo vēsturi tiek atgādināts arī vissvarīgākais, kas atrodas stadionā.Slavena uzvarētāja trofeja, gandrīz divus kilogramus sverot zelta ķiveri.

“Tas ir tāds pats kā pirmais gads, izņemot to, ka toreiz tas tika rakstīts uz Čehoslovākijas, tagad tur atradīsies Čehijas Republika,” sacīja zeltkalis. Pāvels Lejhanecs, ilggadējs uzvarētāja balvas autors.

Pirmais tika izgatavots pirms divdesmit sešiem gadiem 1992. gadā. Kopš tā laika ķivere tiek eksponēta Míru prospektā Pardubicē pirms katras ātrumposma sezonas virsotnes.