Vai Hillsborough policijas priekšnieks var Bet365 tikt atkal izmēģināts?

Tas ir vairāk nekā mazliet ziņkārīgs. Tas ir noticis tāpēc, ka sers Džons Goldrings, bijušais apelācijas tiesnesis, kurš tika iecelts par koronētāju, pēc zvērināta tiesas procesa dalībnieku uzklausīšanas uzdeva žūrijai sīkāku jautājumu kopumu. Arī zvēriem bija precīzi pateikts, kas nozīmē “jā”. Piešķirt žūrijai rakstisku aptauju ir pieaugoša tendence lielākajos Bet365 bonus pētījumos un ļoti atzinīgi vērtējama. Tas liecina par to, ka sistēma, kuru Parlaments gandrīz saskaras 800 gadu laikā, tiesu var pielāgot mūsdienu vajadzībām. Hillsborough upuri: 96 cilvēki, kuru dzīvi saīsināja. Lasīt vairāk

Vēl viens ziņkārīgs ir fakts, ka policija turpina kriminālizmeklēšanu par traģēdiju, ko, pēc viņu domām, vajadzētu pabeigt “gada nogalē”.Pēc tam Kronu prokuratūras dienestam būs jāizlemj, vai kādai fiziskai vai juridiskai struktūrai ir jāuzsāk kriminālvajāšana. Tas ir neparasti, jo inquestes tiek parasti apturētas, līdz kriminālizmeklēšana ir pabeigta. Iemesls ir Bet365 acīmredzams: tiek uzskatīts, ka tiesas izmeklēšana varētu kaitēt vēlākam kriminālprocesam.

Mēs zinām, ka Neatkarīgo policijas sūdzību izskatīšanas komisija ir izskatījusi pierādījumus, ka pēc katastrofas liecinieku liecības tika aizturētas. Paredzams, ka tiks pieņemts lēmums par to, vai ierēdņiem, kas ir dienesta vai pensionāriem, ir jāuzsāk kriminālprocess, kas varētu Bet365 rasties no iespējamās apslēpšanas.

Bet interesantākais jautājums ir par to, vai Duckenfield tagad saskarsies ar jaunu kriminālprocesu. Viņš tika tiesāts par slepkavību 2000.gadā, bet žūrija nespēja vienoties.Šis rezultāts, protams, nav attaisnojums un parasti atkārtotu lietas izskatīšanu. Tā vietā tieslieta Hooper pasludināja rīkojumu par “uzturēšanos”. Tiesnesis teica, ka Duckenfield nodošana otrā tiesas procesā radītu apspiešanu. “Man ir galvenais pienākums nodrošināt taisnīgu tiesas Bet365 bonus procesu atbildētājam,” Hooper teica 2000. gada jūlijā. “Tas, es esmu pārliecināts, vairs nav iespējams.”

Tika uzskatīts, ka uzturēšanās bija pastāvīga. Bet 2014. gada oktobrī tiesnesis Globe atcēla uzturēšanos, ko tiesas sekretārs bija noteikis jau 1998. gadā. Atbildētājs bija Gary Glitter, kurš tika apsūdzēts kā Paul Gadd. Apstiprinot to, ko sauc par brīvprātīgu apsūdzības rakstu, tiesnesis teica, ka Gaddom vēl joprojām varētu saņemt taisnīgu tiesu pēc 16 gadiem.Pēc tam viņa apsūdzība tika apmierināta apelācijas tiesvedībā.

Tātad CPS būtu iespējams, ka CPS pieprasa slepkavību pret Duckenfield, ja prokurori domā, ka viņam ir reālas pārliecības izredzes uz notiesāšanu, un ka apsūdzība būtu sabiedrības interesēs. Bet Duckenfeld advokāti neapšaubāmi apgalvo, ka jebkura kriminālvajāšana būtu ļaunprātīga izmantošana. Hillsborough katastrofa: ģimenes pielūdz zvērinātus, jo divu Bet365 gadu izmeklēšana tiek slēgta – dzīvi atjauninājumi Lasīt vairāk

Ja taisnīga tiesa nebija iespējama 2000. gadā, viņi apgalvo, kā tas iespējams 2017. gadā? Protams, atbilde ir tāda, ka taisnīga tiesa 2000. gadā bija pilnīgi iespējama. Tika nolemts; tiesnesis to ļāva turpināt; un tas beidzās.

Vai tagad varētu būt taisnīga atkārtota izskatīšana?No vienas puses, izmeklēšanas rezultāti ir skaidri un burtiski aizskaroši. Atzinumi jau ir publicēti un komentēti – tostarp šis. No otras puses, žūrijām vajadzētu paļauties, ka viņu prātus izvirza par nevēlamu materiālu. Aizkavēšanās nedrīkst būt faktors, ja ir pieejami nepieciešamie pierādījumi, un Hillsborough neatkarīgais panelis ir ievietojis milzīgu materiālu arhīvu tiešsaistē. Nevajadzētu būt arī vecuma jautājumam, ja vien atbildētājs nav spējīgs piedalīties tiesas procesā.

Vai atkārtotas lietas izskatīšana tagad būtu ļaunprātīga izmantošana, ir jautājums, par kuru lemj tiesa, ja un kad tas rodas – un nevis sabiedriskās domas tiesa. Bet viena lieta, kas neietekmē tiesas lēmumu, ir Liverpūles ģimeņu zaudēto vēlmes. Visbeidzot, žūrijas spriedums ir pilnībā attaisnots.Neatkarīgi no tā, vai ir kādi krimināli sodāmi spriedumi, nekas nevar noņemt attaisnojumu prom no mirušo radiniekiem. Nav brīnums, pēc 27 gadiem viņi iekļūst dziesmā.